Relacja z wystawy „My z XX wieku”
O autorze ..
Pan Ryszard Ruzik urodził się 14 maja 1950 r. w Wałbrzychu. Od 1985 roku związany jest z Poniatową, gdzie mieszka i tworzy. Przygodę z rysunkiem rozpoczął już w latach 70., a na przestrzeni lat jego dzieła można było podziwiać w wielu miastach, m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Lublinie, Puławach. Prace dotarły także na wystawy poza granice naszego kraju: do Anglii, Austrii, Ameryki (Nowy Jork). Artysta wykonuje swoje prace piórkiem, ołówkiem, w technikach mieszanych (np. kolaż). Jest indywidualistą i w bardzo oryginalny sposób przedstawia nam obraz współczesnego świata. Inspirację stanowią osobiste, wewnętrzne przeżycia.
***
7 marca w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej odbył się wernisaż wystawy „My z XX wieku”. Jej tytuł odnosi się bezpośrednio do hitu zespołu Czerwone Gitary, któremu pan Ryszard zadedykował znaczną część swoich prac. Wszystkie stanowią swoistą interpretację utworów muzycznych i poetyckich wykonywanych przez polskich artystów. Inspiracją dla pana Ruzika był chociażby Krzysztof Klenczon, Czesław Niemen, a także zespół Skaldowie czy wspomniane Czerwone Gitary. W całym zbiorze rysunków oraz grafik znajdziemy nawiązania do takich piosenek jak „Barwy jesieni”, „Anna Maria”, „Jesień idzie przez park”. Autor odwoływał się również do twórców zagranicznych pokroju Johna Lennona czy The Beatles.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy autorstwa Ryszarda Ruzika „My z XX wieku’’, która dostępna jest do oglądania na I piętrze budynku CKPiT.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy na naszym Facebooku – WYSTAWA ,,MY Z XX WIEKU”
Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content