Klub Kultury w Kraczewicach

Klub Kultury w Kraczewicach jest filią Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Mieści się w budynku remizy OSP i jest otwarty od środy do niedzieli w godzinach od 16.00 do 21.00 (nieczynny w pierwszą niedzielę miesiąca, a czynny w następujący po niej wtorek). W sali obok Klubu znajduje się filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej.

Klub Kultury został w całości wyremontowany i wyposażony w niezbędny sprzęt tworząc przyjemną przestrzeń do szerokiego wachlarza swojej działalności.

Do dyspozycji odwiedzających klub są stanowiska komputerowe, z których chętnie korzystają dzieci i młodzież. Klub wyposażony jest w telewizor wykorzystywany podczas różnych spotkań oraz do oglądania programów popularno-naukowych, sportowych, przyrodniczych czy też słuchania muzyki. Świeżo wyremontowany i wyposażony w niezbędny sprzęt kącik kuchenny spełnia się w stu procentach podczas warsztatów kulinarnych czy też innych spotkań.

Klub stanowi miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W zależności od pory roku organizowane są różnorakie zajęcia i warsztaty integrujące lokalną społeczność m.in. kulinarne, plastyczne, gry planszowe, konkurencje sportowe, rajdy rowerowe, ferie zimowe oraz wakacyjne spotkania.

Działając przy współpracy z mieszkańcami Kraczewic oraz lokalnymi stowarzyszeniami Kołem Gospodyń Wiejskich, OSP Kraczewice, Radą Sołecką organizowane są spotkania świąteczne, patriotyczne, koncerty, konferencje, zebrania.

Jedną ze stałych form działalności klubu są dwa razy w miesiącu zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat organizowane we współpracy ze Świetlicą profilaktyczno-wychowawczą
w Poniatowej.

Istnieje możliwość wynajmu sali Klubu Kultury na spotkania, pokazy, imprezy okolicznościowe.

Klub Kultury w Kraczewicach prowadzi pani Iwona Olender

Zdjęcie z Wigilii w Klubie Kultury w Kraczewicach. Do zdjęcia pozuje siedem dziewczynek i Pani opiekun a na stole leżą różne potrawy wigilijne
zdjęcie grupy dzieci, które siedzą i leżą na kocykach w sali
Dzieci w grupie przy stoliku, na stole leżą wypieki
Dziewczynki trzymające się za ręce tańczą w kole
Skip to content