Chór Cum Musica

Chór „Cum Musica” powstał na jesieni 2004 roku z inicjatywy kilku osób, którym śpiew chóralny był od zawsze bliski. Pomysł wspólnego muzykowania szybko przyciągnął kolejnych zapaleńców, miłośników śpiewu, z których znakomita większość nie ma za sobą żadnej profesjonalnej drogi muzycznej. Wśród nas są nauczyciele, prawnicy, przedsiębiorcy, studenci, wykładowcy uczelni, pracownicy służby zdrowia i inni, którym śpiew i bycie razem sprawia  radość, stanowiąc jednocześnie oderwanie od codziennych obowiązków.

Chór dał już ok. 70 koncertów w całej Polsce i poza granicami kraju, a także odbył trzy podróże artystyczne do Austrii, Czech oraz Węgier. Jest również laureatem I nagrody na XV Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach.

Dyrygentem i założycielem Chóru „Cum Musica” jest Dagmara Matysik, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego. Ukończyła wyższe studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem). Kształciła również głos w Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie w klasie śpiewu solowego i zespołów wokalnych u profesorów: Constanze Bakes i Dirk’a Snellings’a.

Skip to content