21 grudnia 2022 roku odbyła się uroczysta Wielopokoleniowa Wigilia kombatantów, weteranów i młodzieży. W sali Kina Czyn miał miejsce wspaniały koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina, który był relacjonowany na żywo na kanale YouTube. O godzinie 17:00 w Kawiarni ArtCafe Klubowa miała miejsce wspólna Wigilia, w której nie zabrakło śpiewania kolęd, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem.

Celem projektu jest stworzenie warunków do nawiązywania i utrwalania więzi międzypokoleniowych poprzez wspólną Wigilię dzięki ,której dokona się budowa i wzmacnianie więzi międzypokoleniowej pomiędzy kombatantami a młodzieżą szkolną z klas mundurowych i harcerzami . Celem projektu jest też wsparcie kombatantów żyjących w skromnych warunkach socjalnych poprzez wymiar paczek świątecznych.

Działania skierowane były do: kombatantów, weteranów oraz wdów i wdowców po kombatantach i weteranach, działaczach opozycyjnych antykomunistycznych, uczestników walk o niepodległość Ojczyzny. W projekcie wzięli udział: młodzież  z I klasy mundurowej z LO w Opolu Lubelskim, 38 drużyna harcerska z Szkoły Podstawowej w Poniatowej.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Niezłomna Polska – Dobre Słowo reprezentowane przez Pana Michała Kramka, partnerem uroczystości było Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Dziękujemy za liczny udział!

Patron medialny: Wspólnota Opolska.

Zadanie współfinasowane było ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content