W dniu 11 listopada 2022r. w naszym mieście odbyły się obchody z okazji przypadającej w tym roku 104. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 12:00 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego podczas której brały udział poczty sztandarowe OSP, szkół, stowarzyszeń gminy Poniatowa. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z CKPiT zadbała o oprawę muzyczną podczas mszy, a także w trakcie przemarszu pod pomniki znajdujące się przy. Ul. Nałęczowskiej, Fabrycznej i Modrzewiowej oraz na Placu Konstytucji 3 Maja. W miejscach pamięci uroczyście zostały złożone białoczerwone bukiety przez władze miasta w osobach: burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Baranowska, sekretarz gminy Dominik Molesta, a także przez stowarzyszenia, delegacje samorządowe, placówki oświatowe, organizacje kombatanckie. Na Placu Konstytucji 3 Maja odbył się ceremoniał podniesienia flagi państwowej, a wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski. Podczas tego wydarzenia wartę pełnili harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Głos zabrał burmistrz Poniatowej, dziękując wszystkim za uczestnictwo w obchodach oraz zachęcił do udziału w kolejnych etapach obchodów Święta Niepodległości. Z pocztem flagowym delegacje Gminy Poniatowa oraz mieszkańcy udali się pod budynek Urzędu Miejskiego gdzie została wciągnięta flaga państwowa na nowo postawiony maszt, który został sfinansowanym ze środków rządowych w ramach projektu pod nazwa „Pod biało – czerwoną”, objętego patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Od godziny 14:30 w Kinie Czyn odbywały się występy artystyczne solistów, wokalistów oraz zespołów z CKPiT.

O 15.30 na orliku przy ul. Szkolnej miały miejsce mecze piłki nożnej o puchar Burmistrza Poniatowej pomiędzy reprezentacjami instytucji publicznych, organizowane przez OSiR w Poniatowej. Z kolei w auli Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, z koncertem pt. „Pieśni naszych ojców”, wystąpiły chóry Szczygiełek, Szpaczki, Kameralna Orkiestra Smyczkowa KOS oraz Scholares Minores pro Musica Antiqua.

Od godz. 17.00 przy altanie na placu przy ul. Brzozowej miało miejsce wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, przy smakołykach legionistów, kiełbaskach i gorącej herbacie.

Dziękujemy wszystkim za udział.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content