21 sierpnia w Dąbrowie Wronowskiej na boisku sportowym LZS “Dąbrowiak” odbyła się “Sołtysiada” 2022 🙂 Wydarzenie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości przez Burmistrza Poniatowej – Pawła Karczmarczyka oraz Sołtysa Dąbrowy Wronowskiej – Rafała Hysę, następnie wszystkie zebrane drużyny reprezentujące sołectwa z:

  • Dąbrowy Wronowskiej
  • Zofianki
  • Plizina
  • Poniatowej Wsi
  • Kowali Drugiej
  • Poniatowej Kolonii III-IV  wzięły udział w turnieju sołectw.

Rywalizacja była na najwyższym poziomie, a zadania jakich musiały się podjąć uczestniczące drużyny nie należały do najprostszych, m.in. wyścig w taczkach, rzut jajkiem na odległość, wyścigi z ciężarkami, cięcie drewna, jedzenie pierogów na czas, rzut wałkiem, zmieszczenie całej ekipy na belce słomy.

Po wielu konkurencjach i sprawnościach reprezentanci Zofianki zdobyli puchar za I miejsce oraz otrzymali nagrodę z rąk Burmistrza Poniatowej – Pawła Karczmarczyka. Pozostałe sołectwa również zostały odznaczone podziękowaniami i pucharami, które wręczyli Burmistrz Poniatowej- Paweł Karczmarczyk, Rafał Hysa – Sołtys Dąbrowy Wronowskiej oraz Michał Kramek i Wojciech Furtak – Członkowie Powiatu Opolskiego. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom 🙂

Podczas części artystycznej wystąpili: Kowalanki, Poniatowianki, Teatr Fajna Ferajna, Vocal. Gwiazdą wieczoru był zespół LOOKS, a zabawę taneczną pod gwiazdami poprowadził zespół READY.

Na przystrojonych stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich można było zasmakować różnych potraw ?. Dla najmłodszych dostępny był dmuchaniec, wata cukrowa i lody.

Organizatorami wydarzenia była Rada Sołecka Dąbrowy Wronowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Wronowskiej, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Zapraszam na naszego Facebooka tam zobaczycie zdjęcia z tego Wydarzenia!

 

Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content