Dzisiaj, w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej otwarta została wystawa prac artystycznych Krystyny Sadowskiej oraz Marka Romanowskiego. To kolejna prezentacja dorobku twórczego osób z wielką pasją i zamiłowaniem.
Hafciarstwo i koronkarstwo to pasja pani Krystyny, która swój początek znalazła już w dzieciństwie i trwa nieprzerwanie od 47 lat. Wyszywanie obrazów haftem krzyżykowym, robienie serwet, obrusów zdobionych szydełkiem, firan, chust, czapek, szalików.. wszystkie te rzeczy są piękne i niepowtarzalne. Pani Krystyna nie tylko kultywuje dziedzictwo naszego regionu, ale jest także członkiem Teatru ,,Fajna Ferajna’’, który działa przy CKPiT.
Swoją artystyczną ścieżkę pan Marek rozpoczynał od pędzla, ale od ponad 25 lat jego konikiem i sposobem na życie jest rzeźbiarstwo. Tworzy w drewnie oraz cemencie i z obu tych materiałów powstają prawdziwe dzieła. Szczególnym upodobaniem cieszą się postacie i zwierzęta. Prace pana Marka spotkać można w całej Polsce – od Bałtyku aż po Tatry.
W wystawie uczestniczyli zaproszeni goście, w tym również zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, która w imieniu burmistrza Poniatowej pogratulowała wspaniałego talentu, życząc kolejnych sukcesów. Spotkanie uświetnił występ instruktora pana Maksymiliana Dykasa.
Serdecznie gratulujemy pani Krystynie i panu Markowi pięknej wystawy, życzymy dobrego zdrowia, pełni sił twórczych i wciąż nowych inspiracji!
Prace, których jest kilkadziesiąt będzie można podziwiać w kawiarni Art Café Klubowa przez najbliższe dwa tygodnie, serdecznie Państwa zachęcamy do odwiedzenia.
Fotorelacja dostępna na naszym Facebooki – WYSTAWA
Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content