Relacja z Jarmarku Bożonarodzeniowego ,,Polska Smakuje” oraz Wigilii Miasta w Poniatowej 18 grudnia 2022 r.

Niedzielny Jarmark rozpoczął się już o godz. 12:00 na placu przy ul. Brzozowej w Poniatowej. Magiczna atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zagościła podczas wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń i degustacji potraw przygotowanych przez Panie z ArtCafe Klubowa. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich odwiedzający mogli zakupić piękne ozdoby choinkowe, pierniki, ciasta, śledzie oraz wiele innych pyszności. Nie zabrakło także części artystycznej, na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły w Kowali, Klub Seniora z Poniatowej, Kowalanki, Zespół Nadzieja, Poniatowianki, Zielone Sioło oraz Zespół Vocal. Uczestnikom konkursów plastycznych tj. ,,Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa” i ,,Najpiękniejszy Eko-wianek lub Eko-stroik Bożonarodzeniowy” zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia. Na stoisku Urzędu Miejskiego wszyscy chętni mogli zaopatrzyć się w kalendarz na nadchodzący 2023 rok.

Udział w tym wydarzeniu wzięli: Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, Zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, Zastępca dyrektora KOWR OT w Lublinie Marek Wojciechowski.

O 16:00 rozpoczęła się Wigilia Miasta, mieszkańcy wspólnie śpiewali kolędy, życzenia dla wszystkich obecnych tego dnia i wszystkich mieszkańców gminy Poniatowa złożył Pan Burmistrz, Proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej Ks. dr Piotr Petryk, Sekretarz stanu MAP, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Baranowska.

Następnie wszyscy mogli zdegustować potrawy wigilijne a także rozgrzać się gorącą herbatą z imbirem przy stoisku Kawiarni Klubowa.

Mróz nie był nam straszny, dzięki strażakom z gminnych jednostek OSP, którzy rozpalili ogniska.

Relację z tego dnia nagrywała redakcja z telewizji TVP 3 Lublin, którą możecie obejrzeć w programie ,,Zima z TVP 3 Lublin”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom, Paniom z KGW, zespołom za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy mieszkańcom, którzy odwiedzili stoiska i wspólnie świętowali.

O godzinie 18:00 w Kinie Czyn teatr ,,Fajna Ferajna” przedstawił spektakl ,,Opowieść Wigilijna” na podstawie powieści Charlesa Dickensa w opracowaniu Joanny Kawałek. Odbyły się także występy solistów, którzy zaśpiewali utwory z nowowydanej płyty ,,Kolędowa Nocka 2022 r.”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia na naszej stronie na Facebooku.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content