Relacja z I dnia Poniatowianek
Sobotnie popołudnie zostało poświęcone V Konferencji Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Lubelszczyzny w Poniatowej.
Celem wydarzenia była promocja województwa lubelskiego, integracja kół gospodyń wiejskich, prezentacja pięknych stoisk oraz degustacja wyśmienitych, tradycyjnych potraw. W czasie trwania konferencji odbył się Piknik Rodzinny ,,Produkt Polski’’ oraz VIII etap konkursu kulinarnego dla KGW ,,Bitwa Reginów’’.
Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą w intencji naszego miasta i jego mieszkańców koncelebrowaną przez proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Poniatowej – Piotra Petryka.
Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk i Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT Lublin Kamila Grzywaczewska oficjalnie powitali zaproszonych gości i zebranych mieszkańców.
Głos zabrali także: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Dyrektor gabinetu politycznego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego – Michał Moskal, Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, który odczytał list od pani Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego – Agnieszka Drozd–Bownik, Dyrektor OR KRUS w Lublinie Magdalena Filipek-Sobczak.
W części artystycznej na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze działające przy Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej, a były nimi: Dziecięca Kapela Ludowa, Kowalanki, Nadzieja, Poniatowianki, Zielone Sioło. Zespołom akompaniował instruktor Dariusz Gołofit. Gościnnie na scenie zaprezentowała się Kapela ,,Powiślaki‘’ z Solca nad Wisłą.
W ramach promocji Województwa Lubelskiego hasło ,,Lubelskie Smakuj Życie’’ było promowane na balonach, banerach reklamowych, w formie ulotek na stoisku Urzędu Miejskiego w Poniatowej oraz na naszej scenie. Na telebimie podczas wydarzenia emitowany był filmik promujący Województwo Lubelskie w logotypem ,,Lubelskie Smakuj Życie”. Konferansjer w trakcie wydarzenia informował uczestników, że ,,Partnerem wydarzenia V Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Lubelszczyzny w Poniatowej jest Województwo Lubelskie ,,Lubelskie Smakuj Życie!’’.
Późnym popołudniem rozstrzygnięte zostały 3 konkursy, na najlepszą nalewkę, najpiękniejsze stoisko oraz na najpiękniejszy wianek świętojański.
Już o godz. 20:00 bawiliśmy się pod sceną razem z Capitanem Folkiem, który rozgrzał poniatowską publiczność.
W asyście ognia i muzyki, długim korowodem udaliśmy się na nad kąpielisko miejskie, gdzie zostały puszczone na wodę wianki świętojańskie.
Zakończeniem pierwszego dnia imprezy była skoczna zabawa na dechach z zespołem Maximuss Band.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji V KONFERENCJA 
Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content