W niedzielę 12 maja, w Kowali Drugiej odbyło się wydarzenie pod nazwą ,,Majówka z Kowalankami’’. Na zaproszenie Zespołu Śpiewaczego ,,Kowalanki’’ udział wzięły dwa zespoły noszące tę samą nazwę. Razem z Zespołem obrzędowo-śpiewaczym ,,Kowalanki’’ z Gminy Nowiny (woj. Świętokrzyskie) przybyli do nas goście: wójt gminy pan Łukasz Gryń z małżonką oraz radni Sylwester Bentkowski i Joanna Bentkowska. Drugim zespołem był Zespół śpiewaczy „Kowalanki” z Kowalina w gminie Kraśnik, któremu towarzyszył Andrzej Wojtan inspektor Urzędu Gminy Kraśnik. Wśród zaproszonych gości obecni byli także zastępca burmistrza Poniatowej Aneta Poniatowska, przewodniczącą Rady Miejskiej Ewa Baranowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Stachyra, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowali Bożena Mroczkowska, kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora Aneta Mazur.
O godzinie 9:00 w kaplicy w Kowali miało miejsce nabożeństwo Majowe z pieśniami Maryjnymi, wykonanymi przez gościnne zespoły. Następnie, przy Szkole Podstawowej mogliśmy wziąć udział w koncercie pieśni ludowych, gdzie wszystkie ,,Kowalanki’’ zaprezentowały swój wspaniały repertuar. Koncert poprowadziła dyrektor CKPiT w Poniatowej Marzena Wójtowicz.
Inicjatorami niedzielnego spotkania był Zespół ,,Kowalanki’’ z Kowali, a współorganizatorem było Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej. Serdecznie gratulujemy występów! ,,Majówka z Kowalankami’’ jest doskonałym przykładem, że pasja do muzyki łączy pokolenia oraz integruje lokalną społeczność z różnych zakątków naszego kraju. Dziękujemy!

Link do fotorelacji: MAJÓWKA

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content