Mikołajki to magiczny czas zwiastujący zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest to zawsze szczególny okres, obfitujący w prezenty i przedświąteczne zajęcia. Z tej okazji w niedzielny wieczór w Kinie Czyn odbył się Koncert Mikołajkowy. Licznie zgromadzoną widownię oraz artystów przywitała dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej Marzena Wójtowicz oraz prezes Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych w Lublinie Marcin Snuzik. Koncert rozpoczął się od występów grup tanecznych działających w CKPiT, jako pierwsza wystąpiła grupa tańca ludowego, której przygrywał na akordeonie instruktor Dariusz Gołofit. Dzieci trenują pod okiem pani Karoliny Dryki. Następnie mogliśmy zobaczyć aż trzy liczne grupy tańca nowoczesnego, dzieci oraz młodzieży, przygotowane przez panią Karolinę Sidłowy.
W kolejnej, wokalnej części koncertu zaprezentowali się soliści – uczniowie instruktorów pani Julii Zburzyńskiej oraz pana Bartłomieja Kawałka, który także zaśpiewał na naszej scenie. Wokalistom na pianinie akompaniował pan Patryk Czyżewski. Swoje umiejętności zaprezentowali również instrumentaliści, uczniowie pani Janiny Bednarz oraz pana Maksymiliana Dykasa.
Występy z uwagą obserwowali zaproszeni goście burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska oraz skarbnik Gminy Anna Ruta. Koncert przebiegł w magicznej i świątecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek przekazany przez burmistrza Poniatowej oraz dyrektor CKPiT. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność podczas koncertu, a młodym i jakże zdolnym artystom za wspaniałe występy!
Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content