Dożynki Gminne 2022

Święto plonów, a także wszystkich rolników rozpoczęliśmy korowodem wieńcowym w asyście pocztów sztandarowych Jednostek OSP oraz Mszą Świętą, którą odprawił dla nas Ks. Jerzy Ważny proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha w Wąwolnicy. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta z Poniatowej.

W tym ważnym dla nas wydarzeniu uczestniczył także Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek. Minister wręczył również nagrody dla uczniów ze szkół gminy oraz z ZS w Poniatowej za sukcesy w nauce oraz udział w zawodach i olimpiadach, następnie złożył serdeczne życzenia dla wszystkich rolników oraz wyrazy uznania za trud pracy jaką wykonują, do życzeń przyłączył się Jan Kanthak poseł na Sejm RP. Wśród oficjalnych gości, życzenia złożyli również przedstawiciele powiatu opolskiego w osobach: Michał Kramek, Wojciech Furtak oraz Piotr Burek. Nad wszystkim czuwał gospodarz Dożynek Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk oraz starostowie: Iwona Oroń i Sławomir Furtak.

Podczas Dożynek nie zabrakło pięknych stoisk Kół Gospodyń Wiejskich przepełnionych ciastem, przetworami domowej roboty i wieloma innymi pysznościami.. Swoje stoisko miał także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej, który organizował zabawy i konkursy dla najmłodszych. Dostępny był także dmuchaniec, wata cukrowa popcorn, dania z grilla.

O nasze dobre humory zadbał Teatr Fajna Ferajna działający w CKPiT. Wystąpiły także zespoły ludowe: ‘’Błękitne Korale”, ‘’Kowalanki”,’’Poniatowianki”, ‘’Zielone Sioło”. W rockowe klimaty przeniosła nas grupa młodych i zdolnych dziewczyn Junior Band. Gwiazdą wieczoru był Toskańsky, a do tańca w rytmach disco porwał publikę zespół Vocal, dalszą część zabawy pod gwiazdami poprowadziła dla nas grupa Ready.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ochoczo pomogli w organizacji imprezy, Kołom Gospodyń Wiejskich za udział w konkursie na wieniec, a także za te wspaniałe stoiska, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, jednostkom organizacyjnym Urzędu Miejskiego, a zwłaszcza gospodarzom miejsca za współorganizację. Wielkie podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy tak licznie przybyli i świetnie bawili się tego dnia. Widzimy się za rok!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji za naszej stronie facebookowej 🙂

Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content