Projekt „Wspólna wigilia Kombatantów: Z polską kolędą przez wieki” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków programu “Wdzięczni Bohaterom – Świąteczne wsparcie dla kombatantów” Ministerstwa Obrony Narodowej. Projekt realizuje Stowarzyszenie Niezłomna Polska-Dobre Słowo.

Kombatantom zostaną przekazane paczki świąteczne. Pragniemy odwiedzić naszych bohaterów w ich domach. Chcemy im podarować paczki świąteczne, a także mały drobiazg pod choinkę. Wierzymy mocno, że bożonarodzeniowe upominki dostarczą im wielu wzruszeń i radości.
Naszym obowiązkiem jest, by pamiętać o bohaterach i udzielać im pomocy, gdy tylko jej potrzebują, a szczególnie w czasie świątecznym. Paczki to wsparcie materialne, ale przede wszystkim wyraz pamięci i szacunku dla kombatantów.

Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, kiedy mamy możliwość upamiętnić naszych bohaterów i podziękować im za heroiczną walkę, niezłomną postawę, oddanie i miłość do Ojczyzny oraz szereg wartości, które wciąż nam przekazują.

Paczki, które trafiają do bohaterów będą różne. W każdej z nich znajduje się szereg produktów, których lista może być wcześniej ustalona z kombatantami. Dlatego prosimy o telefon, pod numerem: 536 610 066

Przekazujmy pamięć i szacunek należny kombatantom następnym pokoleniom.

Dzięki wsparciu finansowemu od Ministerstwa Obrony Narodowej, możemy sprawić radość wielu osobom, które przysłużyły się dla naszej Ojczyzny. Warto podkreślić, że w tej inicjatywie nie chodzi tylko o wręczanie upominków, najważniejsza jest możliwość spotkania z naszymi bohaterami. Dzięki temu pokazujemy im, że cały czas pamiętamy o tym, co zrobili dla ojczyzny. Kombatantów często nazywamy bohaterami naszej wolności. Musimy mieć pełną świadomość, że gdyby nie ryzyko, które podjęli w czasie II wojny światowej i w latach powojennych, nie bylibyśmy dzisiaj w niepodległym państwie. Naszym obowiązkiem jest przekazać całe dziedzictwo historyczne przyszłym pokoleniom. Sami kombatanci szczególnie cenią sobie kontakt z młodzieżą – to w młodych upatrują szansę na zachowanie pamięci o wojnie i polskim duchu walki.

Realizacja zadania od 16 do 24 grudnia 2020 roku
tekst: B.K.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content