Za nami sobota pełna emocji! Poniatowa świętuje swoje Dni, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Pierwszy dzień ,,Poniatowianek’’ otworzył Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, witając serdecznie zebranych przy nowo otwartej kawiarence Art Cafe Klubowa obok okrągłego molo. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali włodarze naszego miasta oraz najmłodsi mieszkańcy. Część artystyczną po drugiej stronie kąpieliska rozpoczęli prowadzący – Marzena Wójtowicz dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej oraz Dariusz Gołofit instruktor zajęć wokalnych i instrumentalnych w CKPiT. Zaprezentowali się wokaliści i wokalistki ze studia piosenki, trenujący pod okiem pani Julii Zburzyńskiej oraz pana Bartłomieja Kawałka, który jest także opiekunem młodzieżowej grupy teatralnej ,,Nie mam czasu’’. To właśnie w ich wykonaniu zebrana publiczność miała okazję obejrzeć spektakl ,,Ostatnia taka noc’’, nawiązujący do obchodzonej dzisiaj Nocy Świętojańskiej. Gościnne role w sztuce objęły panie z teatru senioralnego ,,Fajna Ferajna’’. Wystąpiła również kapela ,,Czarne Bociany’’, a taniec z lampionami wykonała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii. W trakcie tej części komisja rozstrzygnęła i wyłoniła zwycięzców konkursu na ,,Najpiękniejszy Wianek Świętojański’’.
MIEJSCE I – Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej
MIEJSCE II – Koło Gospodyń Wiejskich w Szczuczkach Kolonii
MIEJSCE III – Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza w Poniatowej z nagrodą specjalną przekazaną przez Posła Michała Moskala.
WYRÓŻNIENIA:
 Środowiskowy Ośrodek Wsparcia ,,Pinokio’’
🪷 Koło Gospodyń Wiejskich w Poniatowej Wsi
🪷 Klub Abstynenta ,,Animus’’
🪷 Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Spławach
🪷 Koło Gospodyń Wiejskich ,,Nasza Barć’’ w Ożarowie Pierwszym
🪷 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej
🪷 Koło Gospodyń Wiejskich w Plizinie
Gratulujemy!
Następnie, przy dźwiękach akordeonu wszyscy zgromadzeni udali się rozświetlonym korowodem na plażę. Tam natomiast, zgodnie z tradycją miało miejsce puszczanie wianków na wodę. Na zakończenie odbyła się taneczna zabawa z zespołem ,,Jelenie w terenie’’. Dziękujemy wszystkim za przybycie i widzimy się już jutro na placu przy ulicy Brzozowej, gdzie odbędzie się VI Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Lubelszczyzny w Poniatowej i wystąpi gwiazda wieczoru – Andrzej Piaseczny!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, kliknij w link obok! —-> NOC ŚWIĘTOJAŃSKA
Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content