Drugi dzień Poniatowianek rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej o godzinie 12:00.
W kolorowym i uroczystym korowodzie prowadzonym przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą udział wzięli: delegacje jednostek organizacyjnych, Urzędu Miejskiego, jednostki OSP, KGW, Szkoły, sekcje sportowe, artystyczne, sołectwa Gminy Poniatowa a także mieszkańcy.
Oficjalnego otwarcia i powitania przybyłych gości dokonał gospodarz Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk.
Głos zabrali przybyli goście, życząc wszystkim udanej zabawy, byli to: Jan Kanthak Wiceminister Aktywów Państwowych, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Agnieszka Drozd-Bownik Dyrektor Departamentu Promocji Sportu i Turystyki, Dariusz Piotrowski Starosta Opolski, Sławomir Plis Burmistrz Opola Lubelskiego.
Po oficjalnym otwarciu dni miasta zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Pana Jarosława Mielko.
Kolejnymi artystami, których na naszą scenę zaprosił prowadzący, byli najmłodsi mieszkańcy – dzieci z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej.
Pierwsza grupa, której opiekunem była Pani Sylwia Ciosek zatańczyła do piosenki ,,We will rock you”. Następnie mogliśmy posłuchać w radosnym wykonaniu grupy ,,Wesołe nutki’’, utworów ,,Drzwi do kariery’’ i ,,Lato w kawiarence’’. ,,Hymn dzieci’’ to tytuł piosenki, którą zachwycili nas podopieczni Pani Małgorzaty Adamczyk.
Niezwykle urzekające były także układy taneczne reprezentowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kowali. Najmłodsi, pod okiem Pani Eweliny Zaborowskiej-Oroń przedstawili ,,Taneczną opowieść’’, natomiast druga grupa 3 i 4-latków, których opiekunką była Ewa Rzezik przygotowała dla nas taniec pn. ,,Powitanie wiosny’’.
W dalszej części artystycznej mogliśmy zobaczyć taneczny popis grup cheerleaderek, działających przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Poniatowej, prowadzone przez Agatę Wasilczuk.
O godzinie 16:00 rozbrzmiały głosy wychowanków zajęć wokalnych przy CKPiT, którzy swoje talenty rozwijają pod okiem instruktorów – Bartłomieja Kawałka i Julii Zburzyńskiej.
Artystką, która zaprezentowała się również na poniatowskiej scenie była Ewelina Benga – instruktor wokalu z Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim. Koncert zespołu Vocal to już tradycja i nie mogło ich zabraknąć podczas naszej uroczystości.
Niestety z powodu złej pogody musieliśmy przerwać koncert artystów. Mamy nadzieję, że Zespół Feelozof i RoseMerry jeszcze nie raz uświetnią imprezy w Poniatowej.
Na szczęście deszczowa aura przeminęła, a pod sceną znów zgromadziła się publiczność. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był koncert Zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Dla wielu widzów była to sentymentalna podróż, która pozwoliła wrócić na chwilę do lat młodości. Wspomnienia z tego wieczoru zostaną z nami na długo!
Imprezą towarzyszącą tego dnia była Biała Niedziela zorganizowana przez Stowarzyszenie Amazonki. Tak jak i pierwszego dnia mogliśmy odwiedzić wiele stoisk z pysznościami regionalnymi, zabawkami i wieloma innymi atrakcjami. Nie lada atrakcją było stoisko przygotowane przez firmę Herbapol Lublin S.A. Poza degustacją orzeźwiających lemoniad i herbat, można było wykonać pamiątkowe zdjęcie w udostępnionej przez firmę Herbapol foto-budce.
Miłośnicy militariów oraz motoryzacji mieli okazję zobaczyć sprzęt i pojazdy wojskowe prezentowane przez wojsko oraz WOT, a zabytkowe auta eksponowali miłośnicy klasyków m.in. marki Fiat 126P.
Serdecznie dziękujemy Wam za tak liczne przybycie i wspólnie spędzone dwa. Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze ?
Fotorelacja dostępna na naszym Facebooku PONIATOWIANKI 
Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content