Dziś (sobota, 11 listopada) jeden z najważniejszych dni dla Polaków – Święto Niepodległości. Tak jak co roku uroczyście obchodzimy to święto także w Poniatowej.
O godzinie 12:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej odbyła się msza święta w intencji naszego kraju, o oprawę której zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy CKPiT. Podczas mszy w kościele asystowały poczty sztandarowe ze szkół, OSP z gminy Poniatowa oraz organizacji i stowarzyszeń.
Kolejną częścią dzisiejszych obchodów 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości był przemarsz, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod przewodnictwem Pana Jarosława Mielki. Wszyscy razem przeszli ulicami miasta pod pomniki pamięci znajdujące się przy skrzyżowaniu ulic na ’’starym osiedlu’’ oraz na Placu Konstytucji 3 Maja. W tych miejscach uroczyście zostały złożone wieńce oraz znicze przez: burmistrza Poniatowej Pawła Karczmarczyka, zastępcę burmistrza Anetę Poniatowską, przewodniczącą Rady Miejskiej Ewę Baranowską, sekretarza gminy Dominika Molestę, skarbnik gminy Annę Rutę, a także przez stowarzyszenia, delegacje samorządowe, placówki oświatowe, organizacje kombatanckie.
Na Placu Konstytucji 3 Maja odbył się ceremoniał podniesienia flagi państwowej, a wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn. Następnie głos zabrał burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, dziękując mieszkańcom, uczestnikom oraz organizatorom uroczystości za liczne przybycie i współtworzenie tego wydarzenia. Pan burmistrz podczas swojego przemówienia nawiązał do obecnej sytuacji politycznej, która dzieje się za wschodnią granicą naszego kraju. Podkreślił jak ważne jest pielęgnowanie danej nam wolności, o którą nasi przodkowie walczyli przez wiele lat.
Podczas obchodów przy pomnikach wartę pełnili harcerze z Koła Patriotycznego „CASTUS IGNIS” ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej pod opieką Pani Doroty Herdy. Prowadząca dzisiejszą uroczystość pani Aneta Mazur kierownik Wydziału Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Poniatowej przybliżyła zbliżające się wydarzenia przygotowane w ramach Święta Niepodległości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do dalszego świętowania. Jeszcze dzisiaj o godz. 15:00 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza na orliku OSiR przy ulicy Szkolnej. O godz. 16:00 zapraszamy serdecznie na koncert w auli Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej, podczas którego wystąpią połączone chóry Szczygiełki, Zespół Muzyki Dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua, Kameralna Orkiestra Smyczkowa KOS oraz Instrumentaliści.
A już jutro (w niedzielę, 12 listopada godz. 15:00) część artystyczna w Kinie Czyn, podczas której wystąpi Orkiestra Wojskowa z Lublina, młodzi artyści z CKPiT, zespół śpiewaczy Poniatowianki. Wręczone zostaną nagrody uczestnikom konkursu plastycznego ,,Najpiękniejszy kotylion na 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości’’, a na koniec wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i poczęstunek żołnierską grochówką.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym Facebooku w link ——–> OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content