12 listopada, niedzielnym popołudniem w Kinie Czyn odbyła się część artystyczna, która była kontynuacją obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Zebranych w sali kinowej gości wśród, których był obecny burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, zastępca burmistrza Aneta Poniatowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej Ewę Baranowska, skarbnik Gminy Anna Ruta, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowomiejski, nadleśniczy Nadleśnictwa Kraśnik Zbigniew Hałaczkiewicz oraz por. Robert Giza, z 24 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kraśniku powitała dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej Marzena Wójtowicz.
Program rozpoczął się hymnem państwowym zagranym przez Orkiestrę Wojskową z Lublina, której Dowódcą Kapelmistrzem jest Kapitan Paweł Kołodziej. Koncert orkiestry poprowadziła Izabela Pęcak, a w jego dalszej części mogliśmy usłyszeć dwie wspaniałe wokalistki – Alicję Karpiuk oraz Magdalenę Sałamachę m.in. w utworach ,,Pierwsza kadrowa’’, ,,Janek Wiśniewski padł’’. Na scenie zadebiutował także 6-letni Stanisław Adamczyk, który ochoczo dyrygował batutą orkiestrze i zdobył ogromne brawa od publiczności. W dalszej części został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na ,,Najpiękniejszy kotylion na 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości’’. Nagrody uczestnikom wręczył burmistrz Poniatowej wraz z dyrektor CKPiT. Prace konkursowe można było podziwiać na wystawie, tuż przy wejściu do sali. Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne działające przy Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej, a był to teatr ,,Nie mam czasu’’ w spektaklu ,,Opamiętani?’’. Reżyserem i opiekunem grupy jest instruktor Bartłomiej Kawałek. W tym wyjątkowym dniu wystąpili także wychowankowie studia wokalnego CKPiT pod okiem instruktorki Julii Zburzyńskiej. Zakończeniem drugiego dnia obchodów Święta Niepodległości był występ zespołu śpiewaczego ,,Poniatowianki’’, któremu na akordeonie akompaniował Dariusz Gołofit. Do zespołu dołączył również pan burmistrz oraz zebrana publiczność, wspólnie wykonując polskie pieśni ,,Legiony’’, ,,Ułani, ułani’’, ,,Rozszumiały się wierzby płaczące”. Burmistrz podziękował artystom oraz wszystkim przybyłym za tak liczne uczestnictwo i manifestowanie święta Niepodległości w Poniatowej.
Na placu obok kina Czyn wszyscy mogli napić się gorącej herbaty i spróbować pysznej grochówki żołnierskiej, przygotowanej w kuchni polowej przez panie z Kawiarni Art. Café Klubowa.
Dziękujemy za przybycie!
Fotorelacja —–> 12 LISTOPADA
Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content