W tym roku przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej była ona największym konfliktem zbrojnym w historii świata. O świcie 1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej. Najeźdźcy rozpoczęli działania zbrojne o godzinie 4.45 salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte i zbombardowaniem Wielunia. Polska, jako pierwsza, stawiła czoła zbrodniczej niemieckiej i sowieckiej totalitarnej agresji. Pamięć o tej tragedii łączy pokolenia i stanowi wyraz szacunku dla ofiary naszych przodków.

 

Serdecznie zapraszamy na obchody 81.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

W programie uroczystości 1 września 2020r.:

– godz.15:00 – złożenie wiązanek okolicznościowych pod pomnikiem Pamięci ofiar wymordowanych w latach 1941-1944 przez okupanta hitlerowskiego w Międzynarodowym Obozie Pracy w Poniatowej, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej, 11 Listopada, Modrzewiowej oraz Fabrycznej,

-spotkanie okolicznościowe w Kawiarni Klubowa (CKPiT, ul. Fabryczna 1)

Pamiętajmy o poległych i pomordowanych w II Wojnie Światowej oddajmy im wspólnie hołd.

Organizatorzy: Gmina Poniatowa, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poniatowej.

ZAPRASZAMY

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content