Dobiegł końca projekt „Masz pomysł? Działaj!” realizowany przez Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”. W jego ramach udało się nam zrealizować wraz z lokalnymi organizacjami sześć różnego rodzaju działań dla mieszkańców Gminy Poniatowa. Naszym najważniejszym celem było wspieranie aktywności i potencjału kulturotwórczego lokalnej społeczności.

Towarzystwo Wspierania Rodzin inicjatywa „Na Ty z Zieloną Poniatową”

W ramach projektu 5 września na terenach przy OSiR odbyła się impreza z okazji zakończenia wakacji. Wśród atrakcji dla dzieci i całych rodzin znalazł się festiwal kolorów, zabawy sportowe, animacje taneczne, muzyczne, warsztaty plastyczne, dmuchańce do skakania, malowanie twarzy oraz koncert zespołu „dead roses”. Dodatkowo odbyły się warsztaty z botanikiem na temat zagrożonych gatunków roślin.

 

Koło Gospodyń Wiejskich Poniatowa Wieś – inicjatywa „Zabawa wakacyjna w Poniatowej Wsi – integracja w poszukiwaniu korzeni”

19 września w Poniatowej Wsi odbyła się zabawa wakacyjna pod hasłem „Integracja w poszukiwaniu korzeni”. Ze względu na deszczową pogodę impreza zaplanowana jako plenerowa, została przeniesiona do remizy OSP, nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie okolicznym mieszkańcom. W ramach wydarzenia odbyły się występy artystyczne – zaśpiewał dziecięcy zespół Wiolinki, zespół śpiewaczy Kowalanki oraz zespół Poniatowianki. Dla wszystkich uczestników przygotowano degustacje pysznych potraw regionalnych przygotowanych przez KGW oraz zabawy dla dzieci z animatorami. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

 

Rada seniorów w Poniatowej – inicjatywa „Senior aktywny”

Dzięki inicjatywie seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych z lepienia i malowania aniołów z masy solnej oraz wykonywania papierowych kartek metodą quillingu, a także potańczyć na dyskotece w Kawiarni Klubowa. Podczas warsztatów powstał krótki reportaż „Tak to kiedyś bywało”, oparty na historiach o dawnej Poniatowej. Zaprezentowany został na uroczystym podsumowaniu projektu połączonym z obchodami Dnia seniora. Dodatkową atrakcją był występ zespołu Vocal oraz pyszny słodki poczęstunek dla każdego seniora.

 

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Spławach – inicjatywa „Spławy dawniej i dziś”

Dzięki środkom z Ministerstwa Kultury udało się zrealizować warsztaty fotograficzne pokazujące zmiany, jakie zaszły w Spławach w ostatnich latach oraz warsztaty dekoracji stołu i potraw. Efekty pracy warsztatowej zostały zaprezentowane na imprezie, która odbyła się 25 września w remizie w Spławach.

Stowarzyszenie Niezłomna Polska-Dobre Słowo – inicjatywa „Akcja Aktywizacja: senior wychodzi z domu”

Dla seniorów przygotowano warsztaty dziennikarskie – pod hasłem „Blaski i cienie zawodu dziennikarza”, poetyckie, gdzie seniorzy czytali swoje wiersze i wymieniali się swoimi refleksjami oraz warsztaty plastyczne, gdzie w technice suchych pasteli powstały prace przedstawiające martwą naturę oraz okoliczne obiekty architektoniczne.

Stowarzyszenie Kobiet Zielone Sioło – inicjatywa „Pomocni nie tylko w kuchni”

W ramach tej inicjatywy w Klubie Kultury w Niezabitowie odbyły się warsztaty podstaw edycji zdjęć „Magia edytowania” dla dzieci i młodzieży, natomiast dla dorosłych mieszkańców wsi warsztaty kulinarne dotyczące tradycji kulinarnych Lubelszczyzny prowadzone przez Szymona Chodołę.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poszczególnych inicjatyw dziękujemy! Bardzo doceniamy Wasz zapał, chęć do działania i kreatywność. I oczywiście liczymy na współpracę przy kolejnych projektach realizowanych przez Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Wszystkie osoby zaangażowane w inicjatywy prosimy o wypełnienie ankiety: Ankieta

Ankieta dostępna jest także w formie papierowej w biurze Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”

logotypy ministerstwa kultury nck dom kultury + Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”

Kategorie: Dom Kultury+

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content