Tworzenie wieńców dożynkowych to stary zwyczaj, symbolizujący podziękowanie na zakończenie żniw za dobre plony i udane zbiory. Burmistrz Poniatowej oraz dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej serdecznie zachęcają do udziału sołectwa, koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe z terenu Gminy Poniatowa do udziału w konkursie na ,,Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Celem konkursu jest:

 • Kultywowanie oraz popularyzacja dziedzictwa kulturowego i tradycji regionalnych
 • Prezentacja bogactwa plonów rolnych wkomponowanych w wieniec dożynkowy
 • Propagowanie tradycyjnych wartości
 • Budowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej mieszkańców Gminy Poniatowa
 • Propagowanie tradycji dożynkowych związanych z obchodzonym Świętem Plonów, wieńczącym pomyślne zbiory

  Przed dokonaniem zgłoszenia zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkurs, w którym zawarte są szczegółowe informacje o konkursie i wytyczne dotyczące przygotowania wieńca. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 2 000 zł, za drugie miejsce przyznana zostanie nagroda w wysokości 1500 zł., a trzecie miejsce 1000 zł, wyróżnienia 500 zł. Przewidziano również trzy wyróżnienia po 500 zł.

  Zgłoszenia należy dokonać poprzez złożenie karty zgłoszeniowej oraz zgody RODO w sekretariacie Centrum Kultury Promocji i Turystyki (godz. 08:00-16:00) do dnia 9 sierpnia 2024 r. Prosimy o czytelne wypełnienie dokumentacji i dostarczenie kompletnej dokumentacji.

  Prezentacja wieńców oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Dożynek Gminy Poniatowa, która odbędą się 15 sierpnia na boisku przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kowali Drugiej.

  Regulamin

  DOKUEMNTACJA DO ZGŁOSZENIA UDZIAŁU:

  Karta zgłoszenia

  CKPiT – Zgoda na wizerunek osoby pełnoletniej

  Kategorie: Konkursy

  0 komentarzy

  Dodaj komentarz

  Avatar placeholder

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Skip to content