19 grudnia 2021 r. na Placu Konstytucji 3 Maja w Poniatowej odbyły się Jarmark Bożonarodzeniowy „Polska Smakuje” oraz wspólna Wigilia dla mieszkańców.

Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonali gospodarze wydarzenia: Kamila Grzywaczewska – Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Lublinie oraz Paweł Karczmarczyk – Burmistrz Poniatowej. Głos zabrali także zaproszeni goście: Gabriela Masłowska – Poseł na Sejm RP, Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki oraz Paweł Paszko – Dyrektor Biura Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki.

Odwiedzający mogli zrobić zakupy na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych przedsiębiorców. Nie zabrakło pysznych ciast, pierogów, czerwonego barszczu oraz dekoracji świątecznych i prezentów. W namiocie Centrum Kultury Promocji i Turystyki odbywały się świąteczne warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Popularnością wśród dzieci cieszyły się kozy Lucky i Luca, które tego wyjątkowego dnia zagościły w szopce bożonarodzeniowej, dzięki gospodarstwu Państwa Stachyrów z Kowali. Za sprawą Ośrodka Sportu i Rekreacji każde dziecko mieć zdjęcie z Mikołajem i Śnieżynką. Na stoisku Urzędu Miejskiego odwiedzający mogli otrzymać kalendarze ze zdjęciami Gminy Poniatowa.

Przez cały czas na scenie odbywały się występy artystyczne. W świątecznym repertuarze zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej pod batutą Jarosława Mielko, młodzież z Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej wraz z rodzicami przygotowała jasełka, dzieci z Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kowali zaśpiewały pastorałki, wystąpiły Małe i Średnie Szczygiełki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Grażyny Papież i Anny Karwat, Koło Gospodyń Wiejskich w zagrodach, Teatralna Grupa Senioralna „Fajna Ferajna”, Klub Seniora w Poniatowej, zespół „Vocal”, zespół Poniatowianki i dzieci z zespołu Wiolinki z Poniatowej Wsi.

Podczas Wigilii życzenia wszystkim mieszkańcom złożyli Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Baranowska, Dyrektor KOWR Kamila Grzywaczewska oraz proboszcz poniatowskiej parafii ks. dr Piotr Petryk. Zgromadzeni uczestnicy spróbowali tradycyjnych świątecznych dań wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, lokalnych restauratorów oraz Kawiarnię Klubowa. Składamy podziękowania dla Restauracji Pod Kogutem oraz Hotelu Słowik za włączenie się w akcję oraz dla Społem PSS Zgoda za ofiarowanie słodyczy dla dzieci.

Wydarzenie objęte było patronatem Beaty Mazurek, Poseł do Europarlamentu, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zobacz relację zdjęciową

Relacje na żywo z Poniatowej nadawane były na antenie telewizyjnej w programie „Zima z TVP 3 Lublin” . Wszystkie nagrania można zobaczyć tu:

https://lublin.tvp.pl/57526729/19-grudnia-2021-g-1100

https://lublin.tvp.pl/57527117/19-grudnia-2021-g-1145

https://lublin.tvp.pl/57528890/19-grudnia-2021-g-1710

https://lublin.tvp.pl/57528891/19-grudnia-2021-g-1825

https://lublin.tvp.pl/57528892/19-grudnia-2021-g-1920


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content