Pierwsze Dożynki Gminy Poniatowa za nami.  29 sierpnia 2021 r. w Dąbrowie Wronowskiej odbyła się impreza zorganizowana przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, Gminę Poniatowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej, Sołtysa i Radę Sołecką Sołectwa Dąbrowa Wronowska oraz współorganizatorów: Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Wronowskiej i Zarząd LZS „Dąbrowiak” Dąbrowa Wronowska.

Uroczystość rozpoczęła się korowodem tradycyjnych wieńców ze zbóż i kwiatów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Poniatowa. Po Mszy świętej odbył się obrzęd przekazania chleba przez Starostów Dożynek Gospodarzowi – Burmistrzowi Poniatowej Pawłowi Karczmarczykowi oraz łamanie się chlebem z mieszkańcami.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Poniatowa, zespół „Warmińska Kuźnia” z Czerwonki, Poniatowianki, Kowalanki, Vocal oraz Kapela Ludowa „Krążałka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Wieczorem publiczność bawiła się razem z zespołem Red Queen oraz Free Boys.

zdjęcie zespól ludowy na scenie na pierwszym palnie wieńce dożynkowe i tańcząca parazdjęcie zespól ludowy na scenie na pierwszym planie dożynkowe wieńce

 

zdjęcie koncert w tle publiczność na pierwszym planie blondynka w sukience i mężczyzna z gitarą

Ważną częścią Dożynek był jubileusz 30-lecia LZS „Dąbrowiak” z Dąbrowy Wronowskiej. W trakcie imprezy na pobliskim boisku rozegrano mecze towarzyskie. Podczas rozgrywek I miejsce zajęła drużyna oldboye “Dąbrowiaka”, II miejsce drużyna „GPGK Sp. z o.o.”, III miejsce drużyna „UM w Poniatowej” i IV drużyna “Sołtysi”.

Z tej okazji jubileuszu przygotowano pamiątkowe grawertony wręczone Prezesowi LZS „Dąbrowiak” Rafałowi Hysie i najstarszemu graczowi LZS „Dąbrowiak” Janowi Witkowi oraz wręczono okolicznościowe puchary.

Pięknie przystrojone stoiska z pysznymi regionalnymi potrawami i rękodziełem przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. Swoje wyroby prezentowały oprócz KGW w Dąbrowie Wronowskiej: KGW w Kraczewicach, KGW w Zofiance,  KGW w Kowali Pierwszej,  KGW w Kowali Drugiej, Stowarzyszenie Kobiet Zielone Sioło Niezabitów, KGW w Szczuczkach Kolonii,  KGW w Plizinie, KGW w Poniatowej Wsi  oraz goście spoza naszej gminy – KGW Siewalka i   KGW Jeżów.

Podczas Dożynek przeprowadzono konkursy na  „Najładniejszy wieniec Gminy Poniatowa 2021” i „Przygotowanie ciasta drożdżowego”

Wyniki organizowanego przez CKPiT konkursu na „Najładniejszy wieniec Gminy Poniatowa 2021” :

I miejsce i bon upominkowy o wartości 1500 zł otrzymało Stowarzyszenie KGW w Spławach,

II miejsce i bon upominkowy o wartości 1000 zł otrzymało KGW w Dąbrowie Wronowskiej,

III miejsce i bon upominkowy o wartości 500 zł otrzymało KGW w Kowali Pierwszej.

Wyróżnienia i bony upominkowe o wartości 300 zł otrzymały:

KGW w Plizinie, KGW Szczuczki Kolonia i KGW Kraczewice.

Konkurs na „Przygotowanie ciasta drożdżowego” zorganizowany został przez KGW w Dąbrowie Wronowskiej. I miejsce otrzymało ciasto przygotowane przez KGW Kraczewice, II miejsce KGW Kowala Pierwsza, III miejsce KGW w Poniatowej Wsi. Wyróżnienia otrzymały: KGW Plizin, KGW Siewalka i Stowarzyszenie na rzecz wsi Kowala „Podkowa”.

Starostami Dożynek byli Aneta Przychodzeń 41-letnia mieszkanka wsi Dabrowa Wronowska, zaangażowana w prace społeczna na rzecz miejscowości, przewodnicząca KGW Dąbrowa Wronowska, z mężem wychowuje troje dzieci oraz Grzegorz Zieliński – 45-letni mieszkaniec wsi Dąbrowa Wronowska, od 25 lat w związku małżeńskim, wraz z żoną Moniką wychowują cztery córki. Rekreacyjnie prowadzą niewielkie gospodarstwo. Hobbystycznie zajmują się hodowlą ryb oraz posiadają 40-ulową pasiekę.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani przy organizacji imprezy!

Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content