45 – lecie Zespołu Ludowego ,,Kowalanki’’
W niedzielę 15 maja w Kaplicy pw. NMP Królowej Świata w Kowali odbyła się Msza Święta w intencji Zespołu.
Uroczystość z okazji tego wspaniałego jubileuszu miała miejsce w Kinie Czyn w Poniatowej i była prowadzona przez Joannę Kawałek – Dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki.
Na scenie zaprezentowały się nie tylko jubilatki, ale bratnie zespoły: ,,Nadzieja” z Poniatowej ,,Poniatowianki” z Poniatowej Wsi, ,,Zielone Sioło” z Niezabitowa, oraz Dziecięca Kapela Ludowa z Poniatowej – prowadzone przez Pana Dariusza Gołofita. Gościnnie wystąpili ,,Powiślacy” z Solca nad Wisłą.
Moc życzeń oraz piękne kwiaty dla wszystkich Pań z Zespołu przekazali – Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk wraz z żoną, zastępca Burmistrza Aneta Poniatowska, Rada Miejska wraz z Przewodniczącą Ewą Baranowską, a także Strażacy z OSP w Kowali Pierwszej i Drugiej, Przedstawiciele Koła Rolniczego w Kowali, Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej oraz Dyrektor Centrum Kultury Promocji i Turystyki, Joanna Kawałek i Zastępca dyrektora, Agnieszka Drozd- Bownik.
Wszyscy zebrani zaśpiewali głośno ,,Sto lat’’ dla całego Zespołu, po czym wykonano pamiątkową fotografię.
Zespołowi Ludowemu ,,Kowalanki” życzymy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i radości z twórczości artystycznej oraz dalszej działalności na scenie.
Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content