Za nami międzypokoleniowe warsztaty wokalno-edukacyjne dla członków Dziecięcej Kapeli Ludowej z Poniatowej, organizowane w ramach projektu pn. „Wystrojeni odnowieni – zakup strojów ludowych dla Dziecięcej Kapeli z Poniatowej”, realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.
Pani Anna Karwat, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej poprowadziła z dziećmi ćwiczenia z emisji głosu oraz ćwiczenia rozluźniające. Młodzi artyści wzięli także udział w zajęciach tanecznych oraz w ćwiczeniach kształtujących prawidłowy ruch sceniczny, prowadzonych przez Paulinę Pietroń – instruktorkę z Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych oraz Karolinę Drykę – z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Pan Dariusz Gołofit, instruktor kapeli poza typowymi zajęciami muzycznymi poprowadził zabawy edukacyjne, pokazujące piękno tradycji Lubelszczyzny.
Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za pomoc i udział w warsztatach są to:
– Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej,
– Urząd Miejski w Poniatowej,
– Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej
Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej realizuje obecnie projekt pn. „Wystrojeni odnowieni – zakup strojów ludowych dla Dziecięcej Kapeli z Poniatowej„, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024. Celem projektu jest zachowanie i kultywowanie dziedzictwa i tradycji regionu Lubelszczyzny, poprzez wsparcie działalności Dziecięcej Kapeli Ludowej z Poniatowej.
W ramach projektu zostało wykonanych 22 strojów ludowych, charakterystycznych dla obszaru Powiśla Lubelskiego. Nowe stroje dziewczęce składają się ze: spódnicy, koszuli z krajką, gorsetu, wianuszka, korali i butów; chłopięce ze: spodni, koszuli, kamizelki, kapelusza/czapki, butów. Zostały one zaprojektowane i odtworzone na podstawie konsultacji z pracownikami Muzeum Narodowego w Lublinie. „Nowy” wizerunek młodych artystów będzie miał wpływ na propagowanie lokalnego folkloru, ukazując piękno i bogactwo oraz różnorodności strojów charakterystycznych dla regionu Powiśla Lubelskiego. W ramach operacji zostały zorganizowane także warsztaty wielopokoleniowe z udziałem członków dorosłej Kapeli Ludowej. Pani Anna Karwat, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej poprowadziła z dziećmi ćwiczenia z emisji głosu oraz ćwiczenia rozluźniające. Młodzi artyści wzięli także udział w zajęciach tanecznych oraz w ćwiczeniach kształtujących prawidłowy ruch sceniczny, prowadzonych przez Paulinę Pietroń – instruktorkę z Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych oraz Karolinę Drykę – z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Pan Dariusz Gołofit, instruktor kapeli, poza typowymi zajęciami muzycznymi poprowadził zabawy edukacyjne, pokazujące piękno tradycji Lubelszczyzny. Zwieńczeniem projektu będzie wspólny występ 6 października, na którym świętować będziemy także jubileuszu 15 -lecia działalności Dziecięcej Kapeli Ludowej. W celu rozpowszechnienia zadania, zostanie wykonane nagranie audiowizualne, które będzie prezentowane m.in. na kanale YouTube.
Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za pomoc, udział w warsztatach i promocje projektu, są to:
– Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej,
– Urząd Miejski w Poniatowej,
– Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej,
– partnerzy medialni: Wspólnota Opolska, TVP 3 Lublin.
,,WYSTROJENI ODNOWIENI – ZAKUP STROJÓW LUDOWYCH DLA DZIECIĘCEJ KAPELI Z PONIATOWEJ”
Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej otrzymało dofinasowanie na realizację projektu “Wystrojeni odnowieni – zakup strojów ludowych dla Dziecięcej Kapeli z Poniatowej”, w ramach programu EtnoPolska Edycja 2024. Projekt dotyczy zakupu 22 kompletnych strojów, charakterystycznych dla Powiśla Lubelskiego dla Dziecięcej Kapeli Ludowej z Poniatowej.
Całkowita wartość projektu: 32 700,00 zł
Kwota przyznanego dofinansowania: 28 000,00 zł
,,KULTURA ZA MIEDZĄ''
,,Kultura za miedzą” to tytuł projektu realizowanego przez Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Kultura dostępna”.
Projekt polega na organizacji wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Gminy Poniatowa w ich miejscu zamieszkania. W miejscowościach: Kowala, Niezabitów, Poniatowa Wieś, Spławy, Dąbrowa Wronowska, Kraczewice Prywatne będzie można obejrzeć spektakle teatralne, koncerty wokalne oraz wziąć udział w warsztatach kreatywnych.
Całkowita wartość projektu: 41 500,00 zł
Kwota przyznanego dofinansowania: 33 000,00 zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
LUBELSKI TALENT 2023
XV Edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Lubelski Talent”, którego organizatorem jest Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej otrzymała dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Całkowita wartość projektu: 28 000,00 zł
Kwota dofinasowania: 20 000,00 zł
Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
ZAKUP STROJÓW LUDOWYCH POWIŚLA LUBELSKIEGO DLA KAPELI LUDOWEJ Z PONIATOWEJ
Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.
Całkowita wartość projektu: 31 500,00 zł
Kwota dofinansowania: 29 000,00 zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.
SCENA CKPiT
Z przyjemnością informujemy, że od 28 października 2022 r. Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej posiada własną scenę mobilną!
Zadanie pn. ,,Zakup sceny mobilnej na potrzeby działalności edukacyjno-kulturalnej w gminie Poniatowa” zostało zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa pn. ,,Infrastruktura Domów Kultury” z Funduszu Promocji Kultury.
Całkowita wartość projektu: 158 670,00 zł
Kwota przyznanego dofinansowania: 100 000,00 zł
Zakup sceny mobilnej pozwoli na organizację imprez plenerowych na terenie naszej gminy. Celem zakupu jest wyższy standard organizowanych wydarzeń kulturalnych, które wpływają na rozwój aktywności wśród społeczności lokalnej.
Nowe wyposażenie Kina Teatru CZYN
Kino Teatr Czyn w Poniatowej zyskało nowe oświetlenie i nagłośnienie. Dzięki realizacji tej inwestycji budynek uzyskał nowe możliwości związane z organizacją imprez. Zakupiono cyfrowy liniowy zestaw nagłośnieniowy, który umożliwia organizację koncertów, spotkań oraz oświetlenie sceniczne – białe frontowe reflektory sceniczne oraz reflektory typu par-led. W kompletach znajdują się nowoczesne sterowniki cyfrowe.
Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury 2021 w kwocie 100 000 zł. Całość wartości projektu to kwota 130 000 zł brutto.
XV edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Lubelski Talent”, którego organizatorem jest Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej otrzymała dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego