MAMY TO…

Miło nam oznajmić, że Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej  będzie realizowało projekt finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2019”. W ramach naboru złożono 754 wnioski, dofinansowanie uzyskało 154 podmioty. Nasz wniosek pod tytułem ”Podróż sentymentalna – Poniatowa Retro”  został wysoko oceniony – znalazł się na 22 pozycji. Dzięki temu nadchodzące wakacje będą bardzo pracowite.

Celem projektu jest sentymentalna wycieczka w przeszłość do okresu 20-lecia międzywojennego. Efektem różnego rodzaju działań animacyjnych (warsztatów: muzycznych, wokalnych, stylizacji mody, tańca, fotografii) będzie widowisko muzyczne w oparciu o piosenki z okresu 20-lecia międzywojennego. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy mody, wystawa fotograficzna sięgającą początku miasta, pokaz zabytkowych samochodów. Główny plac miasta na kilka godzin zostanie przeniesiony w lata 30-te . W projekcie stawiamy na ogromne zaangażowanie mieszkańców.

Pragniemy, żeby nasza instytucja była swoistym centrum animowania lokalnej społeczności i inicjowania interdyscyplinarnych działań edukacyjno-kulturalnych dostosowanych do potrzeb osób w różnym wieku. Dlatego chcemy otworzyć swą przestrzeń dla mieszkańców miasta, tak by mogli współtworzyć ofertę kulturalną. Planujemy rozwinąć ofertę edukacyjno-kulturalną dla różnych grup wiekowych, dlatego też zależy nam na przeprowadzeniu zadania – “Podróż sentymentalna – Poniatowa Retro”, która według nas ma szansę obudzić mieszkańców do wspólnego działania i aktywnego udziału w planowaniu kultury miejskiej.

Poniżej zamieszczamy listę piosenek na które można głosować. Wybieramy 15 piosenek z podanych.

 1. „JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE”
 2. „BO JA SIĘ BOJĘ UTYĆ”
 3. „TA MAŁA PIŁA DZIŚ”
 4. „JESIENNE RÓŻE”
 5. „TRUDNO”
 6. „TO OSTATNIA NIEDZIELA”
 7. „ZIMNY DRAŃ”
 8. „UMÓWIŁEM SIĘ Z NIĄ NA DZIEWIĄTĄ”
 9. „SEX APPEAL”
 10. „POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT”
 11. „NA PIERWSZY ZNAK”
 12. „ACH TE BABY”
 13. „CO SIĘ ZE MNĄ STAŁO”
 14. „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”
 15. „ADA – TO NIE WYPADA”
 16. „ACH ŚPIJ KOCHANIE”
 17. „ODROBINĘ SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI”
 18. „JUŻ NIE MOGĘ DŁUŻEJ KRYĆ”
 19. „A JA MAM NOGI”
 20. „CHRYZANTEMY ZŁOCISTE”
 21. „REBEKA”
 22. „JAŚMINY”
 23. „JA SIĘ BOJĘ SAMA SPAĆ”
 24. „CAŁUJĘ TWOJĄ DŁOŃ, MADAME”
 25. „TANGO MILONGA”
 26. „U CIOCI NA IMIENINACH”

W dniu 16 czerwca podamy tytuły piosenek które wygrały w głosowaniu mieszkańców. Wybrane przez mieszkańców piosenki usłyszymy podczas koncertu już 25 sierpnia br.

Zapraszamy  do głosowania!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content